Aignerville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aignerville
Komunë
noform
Pamje nga Aignerville
Vendndodhja
Aignerville is located in Franca
Aignerville
Aignerville
49°19′13″V 0°55′13″P / 49.3203°V 0.9203°P / 49.3203; -0.9203Koordinatat: 49°19′13″V 0°55′13″P / 49.3203°V 0.9203°P / 49.3203; -0.9203
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Calvados
Qarku Arrondissement Bayeux
Kantoni Trévières
Ndërbashkësia CC de Trévières
Kryetari Jean-Pierre Marie
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.35 km2
Lartësia 20 m (m.n.d.)
Popullsia 200 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14710
INSEE 14004


Aignerville është një komunëFrancë. Aignerville bën pjesë në departamentin Calvadosrajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 200 banorë dhe sipërfaqe prej 4.35 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]