Aignes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aignes
Qytet
Vendndodhja
Aignes is located in Franca
Aignes
Aignes
43°19′16″V 1°35′22″L / 43.3211°V 1.5894°L / 43.3211; 1.5894Koordinatat: 43°19′16″V 1°35′22″L / 43.3211°V 1.5894°L / 43.3211; 1.5894
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Muret
Kantoni Cintegabelle
Ndërbashkësia Côteaux du Lauragais Sud
Kryetari Jude Mathe
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.81 km2
Lartësia 300 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 31002


Aignes është një komunëFrancë. Aignes bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 233 banorë dhe sipërfaqe prej 21.81 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aignes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale