Aignes-et-Puypéroux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aignes-et-Puypéroux
Komunë
noform
Pamje nga Aignes-et-Puypéroux
Vendndodhja
Aignes-et-Puypéroux is located in Franca
Aignes-et-Puypéroux
Aignes-et-Puypéroux
45°27′07″V 0°08′42″L / 45.452°V 0.145°L / 45.452; 0.145Koordinatat: 45°27′07″V 0°08′42″L / 45.452°V 0.145°L / 45.452; 0.145
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Charente
Qarku Arrondissement Angoulême
Kantoni Montmoreau-Saint-Cybard
Ndërbashkësia Le Montmorélien
Kryetari Carole Marty
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.99 km2
Lartësia 141 m (m.n.d.)
Popullsia 261 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 16190
INSEE 16004


Aignes-et-Puypéroux është një komunëFrancë. Aignes-et-Puypéroux bën pjesë në departamentin Charenterajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 261 banorë dhe sipërfaqe prej 12.99 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]