Aigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aigny
Komunë
noform
Pamje nga Aigny
Vendndodhja
Aigny is located in Franca
Aigny
Aigny
49°02′10″V 4°12′32″L / 49.036°V 4.209°L / 49.036; 4.209Koordinatat: 49°02′10″V 4°12′32″L / 49.036°V 4.209°L / 49.036; 4.209
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Marne
Qarku Arrondissement Châlons-en-Champagne
Kantoni Châlons-en-Champagne-2
Ndërbashkësia Châlons Agglo
Kryetari Chantal Niclet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.24 km2
Lartësia 77 m (m.n.d.)
Popullsia 235 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 51150
INSEE 51003


Aigny është një komunëFrancë. Aigny bën pjesë në departamentin Marnerajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 235 banorë dhe sipërfaqe prej 11.24 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aigny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale