Aigremont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aigremont
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aigremont is located in Franca
Aigremont
Aigremont
43°58′01″V 4°07′24″L / 43.9669°V 4.1233°L / 43.9669; 4.1233Koordinatat: 43°58′01″V 4°07′24″L / 43.9669°V 4.1233°L / 43.9669; 4.1233
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gard
Qarku Arrondissement Alès
Kantoni Lédignan
Ndërbashkësia Communes autour de Lédignan
Kryetari Claude Castanet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.55 km2
Lartësia 140 m (m.n.d.)
Popullsia 669 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30350
INSEE 30002


Aigremont është një komunëFrancë. Aigremont bën pjesë në departamentin Gardrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 669 banorë dhe sipërfaqe prej 12.55 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]