Aiguèze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aiguèze
Komunë
noform
Pamje nga Aiguèze
Stema_figura
Vendndodhja
Aiguèze is located in Franca
Aiguèze
Aiguèze
44°18′15″V 4°33′23″L / 44.3042°V 4.5564°L / 44.3042; 4.5564Koordinatat: 44°18′15″V 4°33′23″L / 44.3042°V 4.5564°L / 44.3042; 4.5564
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Gard
Qarku Arrondissement Nîmes
Kantoni Pont-Saint-Esprit
Ndërbashkësia ValCezArd
Kryetari Roland Vincent
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.03 km2
Lartësia 88 m (m.n.d.)
Popullsia 225 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30760
INSEE 30005


Aiguèze është një komunëFrancë. Aiguèze bën pjesë në departamentin Gardrajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 225 banorë dhe sipërfaqe prej 20.03 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]