Aiguebelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aiguebelle
Komunë
noform
Pamje nga Aiguebelle
Stema_figura
Vendndodhja
Aiguebelle is located in Franca
Aiguebelle
Aiguebelle
45°32′36″V 6°18′22″L / 45.5433°V 6.3061°L / 45.5433; 6.3061Koordinatat: 45°32′36″V 6°18′22″L / 45.5433°V 6.3061°L / 45.5433; 6.3061
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Savoie
Qarku Arrondissement Saint-Jean-de-Maurienne
Kantoni Aiguebelle
Ndërbashkësia Porte de Maurienne
Kryetari Hervé Genon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.85 km2
Lartësia 323 m (m.n.d.)
Popullsia 1069 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 73220
INSEE 73002


Aiguebelle është një komunëFrancë. Aiguebelle bën pjesë në departamentin Savoierajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 1069 banorë dhe sipërfaqe prej 3.85 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]