Aiguefonde

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aiguefonde
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aiguefonde is located in Franca
Aiguefonde
Aiguefonde
43°29′38″V 2°19′01″L / 43.494°V 2.317°L / 43.494; 2.317Koordinatat: 43°29′38″V 2°19′01″L / 43.494°V 2.317°L / 43.494; 2.317
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn
Qarku Arrondissement Castres
Kantoni Mazamet-Sud-Ouest
Ndërbashkësia Castres-Mazamet
Kryetari Vincent Garel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.13 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 2701 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 81200
INSEE 81002


Aiguefonde është një komunëFrancë. Aiguefonde bën pjesë në departamentin Tarnrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 2701 banorë dhe sipërfaqe prej 19.13 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]