Aigueperse, Puy-de-Dôme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aigueperse
Komunë
Vendndodhja
Aigueperse is located in Franca
Aigueperse
Aigueperse
46°01′24″V 3°12′11″L / 46.0233°V 3.2031°L / 46.0233; 3.2031Koordinatat: 46°01′24″V 3°12′11″L / 46.0233°V 3.2031°L / 46.0233; 3.2031
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Puy-de-Dôme
Qarku Arrondissement Riom
Kantoni Aigueperse
Ndërbashkësia Nord Limagne
Kryetari Luc Chaput[1]
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.5 km2
Lartësia 356 m (m.n.d.)
Popullsia 2630 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 63260
INSEE 63001


Aigueperse është një komunëFrancë. Aigueperse bën pjesë në departamentin Puy-de-Dômerajonit Auvergne. Komuna ka një popullsi prej 2630 banorë dhe sipërfaqe prej 10.5 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "List of Mayors of Puy-de-Dôme" (PDF). Prefecture of Puy-de-Dôme. 9 prill 2014. Marrë më 1 maj 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)