Aiguilhe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aiguilhe
Komunë
noform
Pamje nga Aiguilhe
Vendndodhja
Aiguilhe is located in Franca
Aiguilhe
Aiguilhe
45°03′06″V 3°53′08″L / 45.051667°V 3.885556°L / 45.051667; 3.885556Koordinatat: 45°03′06″V 3°53′08″L / 45.051667°V 3.885556°L / 45.051667; 3.885556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Haute-Loire
Qarku Arrondissement Le Puy-en-Velay
Kantoni Le Puy-en-Velay-Nord
Ndërbashkësia CA du Puy-en-Velay
Kryetari Michel Roussel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.1 km2
Lartësia 650 m (m.n.d.)
Popullsia 1593 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43000
INSEE 43002


Aiguilhe është një komunëFrancë. Aiguilhe bën pjesë në departamentin Haute-Loirerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 1593 banorë dhe sipërfaqe prej 1.1 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]