Aiguilles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aiguilles
Komunë
noform
Pamje nga Aiguilles
Stema_figura
Vendndodhja
Aiguilles is located in Franca
Aiguilles
Aiguilles
44°46′57″V 6°52′11″L / 44.7825°V 6.8697°L / 44.7825; 6.8697Koordinatat: 44°46′57″V 6°52′11″L / 44.7825°V 6.8697°L / 44.7825; 6.8697
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Qarku Arrondissement Briançon
Kantoni Aiguilles
Ndërbashkësia Queyras
Kryetari Serge Laurens"List of mayors of the Hautes-Alpes department". Prefecture of Hautes-Alpes (në frëngjisht). 3 qershor 2014. Marrë më 20 mars 2015.
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.16 km2
Lartësia 1471 m (m.n.d.)
Popullsia 449 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 5470
INSEE 5003


Aiguilles është një komunëFrancë. Aiguilles bën pjesë në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 449 banorë dhe sipërfaqe prej 40.16 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]