Aiguines

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aiguines
Komunë
noform
Pamje nga Aiguines
Stema_figura
Vendndodhja
Aiguines is located in Franca
Aiguines
Aiguines
43°46′33″V 6°14′35″L / 43.7757°V 6.2431°L / 43.7757; 6.2431Koordinatat: 43°46′33″V 6°14′35″L / 43.7757°V 6.2431°L / 43.7757; 6.2431
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Var
Qarku Arrondissement Brignoles
Kantoni Aups
Kryetari Charles-Antoine Mordelet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 114.43 km2
Lartësia 817 m (m.n.d.)
Popullsia 253 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 83630
INSEE 83002


Aiguines është një komunëFrancë. Aiguines bën pjesë në departamentin Varrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 253 banorë dhe sipërfaqe prej 114.43 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]