Aillant-sur-Milleron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aillant-sur-Milleron
Komunë
noform
Pamje nga Aillant-sur-Milleron
Stema_figura
Vendndodhja
Aillant-sur-Milleron is located in Franca
Aillant-sur-Milleron
Aillant-sur-Milleron
47°47′37″V 2°55′51″L / 47.7936°V 2.9308°L / 47.7936; 2.9308Koordinatat: 47°47′37″V 2°55′51″L / 47.7936°V 2.9308°L / 47.7936; 2.9308
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Loiret
Qarku Arrondissement Montargis
Kantoni Châtillon-Coligny
Ndërbashkësia Canaux et Forêts en Gâtinais
Kryetari Lysiane Chapuis
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.93 km2
Popullsia 383 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45230
INSEE 45002


Aillant-sur-Milleron është një komunëFrancë. Aillant-sur-Milleron bën pjesë në departamentin Loiretrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 383 banorë dhe sipërfaqe prej 26.93 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]