Aillant-sur-Tholon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aillant-sur-Tholon
Komunë
Vendndodhja
Aillant-sur-Tholon is located in Franca
Aillant-sur-Tholon
Aillant-sur-Tholon
47°52′32″V 3°21′06″L / 47.8756°V 3.3517°L / 47.8756; 3.3517Koordinatat: 47°52′32″V 3°21′06″L / 47.8756°V 3.3517°L / 47.8756; 3.3517
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Yonne
Qarku Arrondissement Auxerre
Kantoni Aillant-sur-Tholon
Ndërbashkësia L'Aillantais
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.2 km2
Popullsia 1475 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 89110
INSEE 89003


Aillant-sur-Tholon është një komunëFrancë. Aillant-sur-Tholon bën pjesë në departamentin Yonnerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 1475 banorë dhe sipërfaqe prej 18.2 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]