Aillevans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aillevans
Komunë
Vendndodhja
Aillevans is located in Franca
Aillevans
Aillevans
47°35′32″V 6°24′57″L / 47.5922°V 6.4158°L / 47.5922; 6.4158Koordinatat: 47°35′32″V 6°24′57″L / 47.5922°V 6.4158°L / 47.5922; 6.4158
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni [[Franche-Comté]]
Departamenti [[Haute-Saône]]
Qarku Arrondissement Lure
Kantoni Villersexel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.78 km2
Popullsia 139 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70110
INSEE 70005


Aillevans është një komunëFrancë. Aillevans bën pjesë në departamentin [[Haute-Saône]] të rajonit [[Franche-Comté]]. Komuna ka një popullsi prej 139 banorë dhe sipërfaqe prej 5.78 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]