Ailly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ailly
Komunë
noform
Pamje nga Ailly
Stema_figura
Vendndodhja
Ailly is located in Franca
Ailly
Ailly
49°09′42″V 1°14′51″L / 49.1617°V 1.2475°L / 49.1617; 1.2475Koordinatat: 49°09′42″V 1°14′51″L / 49.1617°V 1.2475°L / 49.1617; 1.2475
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Eure
Qarku Arrondissement Les Andelys
Kantoni Gaillon-Campagne
Ndërbashkësia Eure-Madrie-Seine
Kryetari Patrice Dufils
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.55 km2
Lartësia 156 m (m.n.d.)
Popullsia 1052 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27600
INSEE 27005


Ailly është një komunëFrancë. Ailly bën pjesë në departamentin Eurerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 1052 banorë dhe sipërfaqe prej 15.55 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]