Ailly-sur-Noye

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Qytet
Vendndodhja
Ailly-sur-Noye is located in Franca
Ailly-sur-Noye
49°45′25″V 2°21′51″L / 49.7569°V 2.3642°L / 49.7569; 2.3642Koordinatat: 49°45′25″V 2°21′51″L / 49.7569°V 2.3642°L / 49.7569; 2.3642
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Montdidier
Kantoni Ailly-sur-Noye
Ndërbashkësia Val de Noye
Kryetari Freddy Verecque
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.35 km2
Lartësia 57 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 80010


Ailly-sur-Noye është një komunëFrancë. Ailly-sur-Noye bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 2680 banorë dhe sipërfaqe prej 25.35 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]