Aimargues

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aimargues
Komunë
noform
Pamje nga Aimargues
Stema_figura
Vendndodhja
Aimargues is located in Franca
Aimargues
Aimargues
43°41′09″V 4°12′33″L / 43.6858°V 4.2092°L / 43.6858; 4.2092Koordinatat: 43°41′09″V 4°12′33″L / 43.6858°V 4.2092°L / 43.6858; 4.2092
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Gard
Qarku Arrondissement Nîmes
Kantoni Rhôny-Vidourle
Ndërbashkësia Petite-Camargue
Kryetari Jean-Paul Franc
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.48 km2
Lartësia 7 m (m.n.d.)
Popullsia 4226 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30470
INSEE 30006


Aimargues është një komunëFrancë. Aimargues bën pjesë në departamentin Gardrajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 4226 banorë dhe sipërfaqe prej 26.48 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]