Aimi Kunitake

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aimi Kunitake
Të dhënat personale
Emri i plotëAimi Kunitake
Data e lindjes (1997-01-10) 10 Janar, 1997 (24 vjeç)
Vendi i lindjesKumamoto, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2017–Nojima Stella Kanagawa Sagamihara36(1)
Ekipi kombëtar
2018–Japonia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Aimi Kunitake (國武 愛美 Kunitake Aimi?, lindur më 10 Janar 1997) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2018 3 0
Gjithsej 3 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2018 Japan Football Association(japonisht)