Ainay-le-Vieil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ainay-le-Vieil
Komunë
noform
Pamje nga Ainay-le-Vieil
Vendndodhja
Ainay-le-Vieil is located in Franca
Ainay-le-Vieil
Ainay-le-Vieil
46°40′V 2°33′L / 46.67°V 2.55°L / 46.67; 2.55Koordinatat: 46°40′V 2°33′L / 46.67°V 2.55°L / 46.67; 2.55
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Cher
Qarku Arrondissement Saint-Amand-Montrond
Kantoni Saulzais-le-Potier
Kryetari Michael Lacombe
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14 km2
Lartësia 167 m (m.n.d.)
Popullsia 212 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18200
INSEE 18002


Ainay-le-Vieil është një komunëFrancë. Ainay-le-Vieil bën pjesë në departamentin Cherrajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 212 banorë dhe sipërfaqe prej 14 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]