Aincourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aincourt
Komunë
noform
Pamje nga Aincourt
Stema_figura
Vendndodhja
Aincourt is located in Franca
Aincourt
Aincourt
49°04′24″V 1°46′25″L / 49.0733°V 1.7736°L / 49.0733; 1.7736Koordinatat: 49°04′24″V 1°46′25″L / 49.0733°V 1.7736°L / 49.0733; 1.7736
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-d'Oise
Qarku Arrondissement Pontoise
Kantoni Magny-en-Vexin
Kryetari Claude Cadrot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.03 km2
Popullsia 940 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 95008


Aincourt është një komunëFrancë. Aincourt bën pjesë në departamentin Val-d'Oiserajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 940 banorë (regjistrimi 2008) dhe sipërfaqe prej 10.03 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]