Aingoulaincourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aingoulaincourt
Komunë
Vendndodhja
Aingoulaincourt is located in Franca
Aingoulaincourt
Aingoulaincourt
48°27′22″V 5°17′10″L / 48.456°V 5.286°L / 48.456; 5.286Koordinatat: 48°27′22″V 5°17′10″L / 48.456°V 5.286°L / 48.456; 5.286
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Haute-Marne
Qarku Arrondissement Saint-Dizier
Kantoni Poissons
Ndërbashkësia Deux Vallées
Kryetari Paul David
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.1 km2
Lartësia 325 m (m.n.d.)
Popullsia 13 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 52230
INSEE 52004

Aingoulaincourt është një komunëFrancë. Aingoulaincourt bën pjesë në departamentin Haute-Marnerajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 13 banorë dhe sipërfaqe prej 5.1 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]