Ainvelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ainvelle
Komunë
Vendndodhja
Ainvelle is located in Franca
Ainvelle
Ainvelle
47°50′51″V 6°15′05″L / 47.8475°V 6.2514°L / 47.8475; 6.2514Koordinatat: 47°50′51″V 6°15′05″L / 47.8475°V 6.2514°L / 47.8475; 6.2514
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni [[Franche-Comté]]
Departamenti [[Haute-Saône]]
Qarku Arrondissement Lure
Kantoni Saint-Loup-sur-Semouse
Kryetari Marie-France Thué
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.75 km2
Popullsia 165 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70800
INSEE 70008

Ainvelle është një komunëFrancë. Ainvelle bën pjesë në departamentin [[Haute-Saône]] të rajonit [[Franche-Comté]]. Komuna ka një popullsi prej 165 banorë dhe sipërfaqe prej 6.75 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]