Airan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Airan
Komunë
noform
Pamje nga Airan
Vendndodhja
Airan is located in Franca
Airan
Airan
49°06′07″V 0°09′02″P / 49.1019°V 0.1506°P / 49.1019; -0.1506Koordinatat: 49°06′07″V 0°09′02″P / 49.1019°V 0.1506°P / 49.1019; -0.1506
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Qarku Arrondissement Caen
Kantoni Bouguébus
Ndërbashkësia Val ès dunes
Kryetari Patrice Martin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.5 km2
Lartësia 30 m (m.n.d.)
Popullsia 686 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14370
INSEE 14005

Airan është një komunëFrancë. Airan bën pjesë në departamentin Calvadosrajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 686 banorë dhe sipërfaqe prej 13.5 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Airan – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale