Aire-sur-la-Lys

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aire-sur-la-Lys
Komunë
noform
Pamje nga Aire-sur-la-Lys
Stema_figura
Vendndodhja
Aire-sur-la-Lys is located in Franca
Aire-sur-la-Lys
Aire-sur-la-Lys
50°38′V 2°24′L / 50.64°V 2.4°L / 50.64; 2.4Koordinatat: 50°38′V 2°24′L / 50.64°V 2.4°L / 50.64; 2.4
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Saint-Omer
Kantoni Aire-sur-la-Lys
Ndërbashkësia Pays d'Aire
Kryetari Jean-Claude Dissaux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.38 km2
Lartësia 22 m (m.n.d.)
Popullsia 9785 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62120
INSEE 62014

Aire-sur-la-Lys është një komunëFrancë. Aire-sur-la-Lys bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 9785 banorë dhe sipërfaqe prej 33.38 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]