Aisey-sur-Seine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aisey-sur-Seine
Komunë
noform
Pamje nga Aisey-sur-Seine
Stema_figura
Vendndodhja
Aisey-sur-Seine is located in Franca
Aisey-sur-Seine
Aisey-sur-Seine
47°45′04″V 4°34′52″L / 47.7511°V 4.5811°L / 47.7511; 4.5811Koordinatat: 47°45′04″V 4°34′52″L / 47.7511°V 4.5811°L / 47.7511; 4.5811
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Burgundy
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Montbard
Kantoni Châtillon-sur-Seine
Ndërbashkësia Pays Châtillonnais
Kryetari Gérard Ème
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.72 km2
Lartësia 264 m (m.n.d.)
Popullsia 224 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21400
INSEE 21006


Aisey-sur-Seine është një komunëFrancë. Aisey-sur-Seine bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Burgundy. Komuna ka një popullsi prej 224 banorë dhe sipërfaqe prej 12.72 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]