Aisy-sous-Thil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aisy-sous-Thil
Komunë
Vendndodhja
Aisy-sous-Thil is located in Franca
Aisy-sous-Thil
Aisy-sous-Thil
47°23′39″V 4°17′18″L / 47.3942°V 4.2883°L / 47.3942; 4.2883Koordinatat: 47°23′39″V 4°17′18″L / 47.3942°V 4.2883°L / 47.3942; 4.2883
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Montbard
Kantoni Précy-sous-Thil
Kryetari Lionel Julienne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.3 km2
Lartësia 357 m (m.n.d.)
Popullsia 219 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21390
INSEE 21007


Aisy-sous-Thil është një komunëFrancë. Aisy-sous-Thil bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 219 banorë dhe sipërfaqe prej 8.3 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]