Aix-Noulette

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aix-Noulette
Komunë
noform
Pamje nga Aix-Noulette
Stema_figura
Vendndodhja
Aix-Noulette is located in Franca
Aix-Noulette
Aix-Noulette
50°25′36″V 2°42′38″L / 50.4267°V 2.7106°L / 50.4267; 2.7106Koordinatat: 50°25′36″V 2°42′38″L / 50.4267°V 2.7106°L / 50.4267; 2.7106
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Lens
Kantoni Sains-en-Gohelle
Ndërbashkësia Lens-Liévin
Kryetari Alain Lefèbvre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.44 km2
Lartësia 75 m (m.n.d.)
Popullsia 3798 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62160
INSEE 62019


Aix-Noulette është një komunëFrancë. Aix-Noulette bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 3798 banorë dhe sipërfaqe prej 10.44 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]