Aix-en-Ergny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aix-en-Ergny
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aix-en-Ergny is located in Franca
Aix-en-Ergny
Aix-en-Ergny
50°34′59″V 1°59′53″L / 50.5831°V 1.9981°L / 50.5831; 1.9981Koordinatat: 50°34′59″V 1°59′53″L / 50.5831°V 1.9981°L / 50.5831; 1.9981
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Montreuil-sur-Mer
Kantoni Hucqueliers
Ndërbashkësia Hucqueliers et environs
Kryetari Edouard Lemaire
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.83 km2
Lartësia 107 m (m.n.d.)
Popullsia 174 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62650
INSEE 62017


Aix-en-Ergny është një komunëFrancë. Aix-en-Ergny bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 174 banorë dhe sipërfaqe prej 4.83 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]