Aix-en-Pévèle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aix-en-Pévèle
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aix-en-Pévèle is located in Franca
Aix-en-Pévèle
Aix-en-Pévèle
50°29′27″V 3°17′29″L / 50.4908°V 3.2914°L / 50.4908; 3.2914Koordinatat: 50°29′27″V 3°17′29″L / 50.4908°V 3.2914°L / 50.4908; 3.2914
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Douai
Kantoni Orchies
Ndërbashkësia Espace en Pévèle
Kryetari Jean-Luc Detavernier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.55 km2
Lartësia 38 m (m.n.d.)
Popullsia 1090 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59310
INSEE 59004


Aix-en-Pévèle është një komunëFrancë. Aix bën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 1090 banorë dhe sipërfaqe prej 6.55 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]