Aizanville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aizanville
Komunë
Vendndodhja
Aizanville is located in Franca
Aizanville
Aizanville
48°06′29″V 4°53′46″L / 48.108°V 4.896°L / 48.108; 4.896Koordinatat: 48°06′29″V 4°53′46″L / 48.108°V 4.896°L / 48.108; 4.896
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Haute-Marne
Qarku Arrondissement Chaumont
Kantoni Châteauvillain
Ndërbashkësia Trois Forêts
Kryetari Bernard Guerber
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.5 km2
Lartësia 210 m (m.n.d.)
Popullsia 28 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 52120
INSEE 52005


Aizanville është një komunëFrancë. Aizanville bën pjesë në departamentin Haute-Marnerajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 28 banorë dhe sipërfaqe prej 3.5 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]