Aizecourt-le-Bas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aizecourt-le-Bas
Komunë
Vendndodhja
Aizecourt-le-Bas is located in Franca
Aizecourt-le-Bas
Aizecourt-le-Bas
49°58′55″V 3°02′04″L / 49.9819°V 3.0344°L / 49.9819; 3.0344Koordinatat: 49°58′55″V 3°02′04″L / 49.9819°V 3.0344°L / 49.9819; 3.0344
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Péronne
Kantoni Roisel
Ndërbashkësia [[Communauté de communes du canton de Roisel]]
Kryetari Robert Viltard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.57 km2
Lartësia 120 m (m.n.d.)
Popullsia 59 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80240
INSEE 80014


Aizecourt-le-Bas është një komunëFrancë. Aizecourt-le-Bas bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 59 banorë dhe sipërfaqe prej 3.57 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]