Aizier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aizier
Komunë
noform
Pamje nga Aizier
Vendndodhja
Aizier is located in Franca
Aizier
Aizier
49°25′52″V 0°37′38″L / 49.4311°V 0.6272°L / 49.4311; 0.6272Koordinatat: 49°25′52″V 0°37′38″L / 49.4311°V 0.6272°L / 49.4311; 0.6272
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Eure
Qarku Arrondissement Bernay
Kantoni Quillebeuf-sur-Seine
Ndërbashkësia Quillebeuf-sur-Seine
Kryetari Benoît Gatinet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.36 km2
Lartësia 27 m (m.n.d.)
Popullsia 118 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27500
INSEE 27006

Aizier është një komunëFrancë. Aizier bën pjesë në departamentin Eurerajonit Haute-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 118 banorë dhe sipërfaqe prej 2.36 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aizier – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale