Akiko Sudo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Akiko Sudo
Të dhënat personale
Emri i plotëAkiko Sudo
Data e lindjes (1984-04-07) 7 Prill, 1984 (37 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2000–2013Nippon TV Beleza156(15)
Ekipi kombëtar
2003–2010Japonia15(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Akiko Sudo (須藤 安紀子 Sudō Akiko?, lindur më 7 Prill 1984) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 15 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1][2]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2003 2 0
2004 0 0
2005 5 1
2006 1 1
2007 0 0
2008 0 0
2009 0 0
2010 7 1
Gjithsej 15 3

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Japan Football Association(japonisht)
  2. ^ 2010 Japan Football Association(japonisht)