Akili (Prespë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Akil
Άγιος Αχίλλειος
Fshat
Vendndodhja
Akil is located in Greqia
Akil
Akil
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Follorinës
Komuna e Prespës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 830 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 47′ 18″ Veri

21° 4′ 44″ Lindje

Akil (greqisht: Άγιος Αχίλλειος/Áyios Akhílleios) është fshat në qarkun i Follorinës, Greqi. Përpara vitit 1926, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Αχίλ/Akhíl.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]