Akira Kaji

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Akira Kaji
Akira Kaji-2.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotë Akira Kaji
Data e lindjes (1980-01-13) 13 Janar, 1980 (38 vjeç)
Vendi i lindjes Minamiawaji, Japoni
Pozita ne fushë Mbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktual Fagiano Okayama
Numri 21
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
1998–1999 Cerezo Osaka
2000–2001 Oita Trinita
2002–2005 FC Tokyo
2006–2014 Gamba Osaka
2014 Chivas USA
2015– Fagiano Okayama
Ekipi kombëtar
2003–2008 Japonia 64 (2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Akira Kaji (lindur më 13 Janar 1980) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[redakto | redakto tekstin burimor]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 64 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[redakto | redakto tekstin burimor]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2003 1 0
2004 20 0
2005 14 1
2006 14 0
2007 11 1
2008 4 0
Gjithsej 64 2

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]