Akropolis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Akropolis (gr. Kryeqytet ) ndërtesa të përforcuar ndaj sulmeve në pjesë të larta të qyteteve të lashta greke.

Shiko dhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]