Alà dei Sardi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Alà dei Sardi
Qytet
noform
Pamje nga Alà dei Sardi
Vendndodhja
 Alà dei Sardi is located in Itali
 Alà dei Sardi
 Alà dei Sardi
40°39′04″V 9°19′44″L / 40.651°V 9.329°L / 40.651; 9.329Koordinatat: 40°39′04″V 9°19′44″L / 40.651°V 9.329°L / 40.651; 9.329
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 197.99 km2
Lartësia 663 m (m.n.d.)
Popullsia 1.879 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07020
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Alà dei Sardi (Alà) është komunë e ItalisëProvinca e Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 197.99 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 663 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.879 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]