Alòs de Balaguer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alòs de Balaguer
Komunë
noform
Alòs de Balaguer
Vendndodhja
Alòs de Balaguer is located in Spanjë
Alòs de Balaguer
Alòs de Balaguer

Koordinatat: 41°54′49″V 0°57′44″L / 41.91361°V 0.96222°L / 41.91361; 0.96222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku La Noguera
Kryetari i Bashkisë Lluís Soldevila i Cuadrat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 68.76 km2
Lartësia 297 m (m.n.d.)
Popullsia 153 banorë
Dendësia 1.8 (4.7/sq mi)[1] banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit Alosenc, alosenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25135
Prefiksi 34
Koordinatat 41° 54′ 49″ Veri

0° 57′ 44″ Lindje

Faqja Zyrtare http://www.ccnoguera.cat/alosbalaguer/


Alòs de Balaguer është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Noguera, të provincës Lleida, në Komunitetin Katalonia. Alòs de Balaguer ka 153 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 68.76 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]