Al-Kourah District

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Al-Kourah District
arabisht : لواء الكورة
Department
Vendndodhja
Al-Kourah District is located in Jordania
Al-Kourah District
Al-Kourah District
Vendndodhja në Jordani

Koordinatat: 32°29′44″V 35°41′2″L / 32.49556°V 35.68389°L / 32.49556; 35.68389

Administrimi
Shteti Flamuri Jordania
Guvernorati Governorati Irbid
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 210 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 32° 29′ 44″ Veri

35° 41′ 2″ Lindje

Al-Kourah District (arabisht: لواء الكورة) është një qytet në governoratin IrbidJordani.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]