Albagiara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Albagiara
Qytet
Vendndodhja
 Albagiara is located in Itali
 Albagiara
 Albagiara
39°47′13″V 8°51′40″L / 39.787°V 8.861°L / 39.787; 8.861Koordinatat: 39°47′13″V 8°51′40″L / 39.787°V 8.861°L / 39.787; 8.861
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.87 km2
Lartësia 215 m (m.n.d.)
Popullsia 263 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09090
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Albagiara (Ollàsta) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 8.87 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 215 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 263 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]