Albaret-Sainte-Marie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albaret-Sainte-Marie
Komunë
noform
Pamje nga Albaret-Sainte-Marie
Vendndodhja
Albaret-Sainte-Marie is located in Franca
Albaret-Sainte-Marie
Albaret-Sainte-Marie
44°52′59″V 3°14′53″L / 44.8831°V 3.2481°L / 44.8831; 3.2481Koordinatat: 44°52′59″V 3°14′53″L / 44.8831°V 3.2481°L / 44.8831; 3.2481
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Lozère
Qarku Arrondissement Mende
Kantoni Saint-Chély-d'Apcher
Ndërbashkësia Terres d'Apcher
Kryetari Michel Therond
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.98 km2
Lartësia 970 m (m.n.d.)
Popullsia 568 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48200
INSEE 48002


Albaret-Sainte-Marie është një komunëFrancë. Albaret-Sainte-Marie bën pjesë në departamentin Lozèrerajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 568 banorë dhe sipërfaqe prej 15.98 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]