Albiac, Lot

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albiac
Komunë
noform
Pamje nga Albiac
Vendndodhja
Albiac is located in Franca
Albiac
Albiac
44°46′00″V 1°48′43″L / 44.7667°V 1.8119°L / 44.7667; 1.8119Koordinatat: 44°46′00″V 1°48′43″L / 44.7667°V 1.8119°L / 44.7667; 1.8119
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Lot
Qarku Arrondissement Figeac
Kantoni Lacapelle-Marival
Ndërbashkësia Causse Ségala-Limargue
Kryetari Marie Berthoumieu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.83 km2
Lartësia 386 m (m.n.d.)
Popullsia 86 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46500
INSEE 46002


Albiac është një komunëFrancë. Albiac bën pjesë në departamentin Lotrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 86 banorë dhe sipërfaqe prej 3.83 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]