Albiez-le-Jeune

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albiez-le-Jeune
Komunë
noform
Pamje nga Albiez-le-Jeune
Vendndodhja
Albiez-le-Jeune is located in Franca
Albiez-le-Jeune
Albiez-le-Jeune
45°14′45″V 6°21′08″L / 45.2458°V 6.3522°L / 45.2458; 6.3522Koordinatat: 45°14′45″V 6°21′08″L / 45.2458°V 6.3522°L / 45.2458; 6.3522
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Savoie
Qarku Arrondissement Saint-Jean-de-Maurienne
Kantoni Saint-Jean-de-Maurienne
Ndërbashkësia Arvan
Kryetari Michel Brunet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.45 km2
Popullsia 146 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 73300
INSEE 73012


Albiez-le-Jeune është një komunëFrancë. Albiez-le-Jeune bën pjesë në departamentin Savoierajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 101 banorë (regjistrimi 2006) dhe sipërfaqe prej 12.45 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]