Albigny-sur-Saône

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albigny-sur-Saône
Komunë
noform
Pamje nga Albigny-sur-Saône
Vendndodhja
Albigny-sur-Saône is located in Franca
Albigny-sur-Saône
Albigny-sur-Saône
45°51′56″V 4°49′56″L / 45.8655°V 4.8321°L / 45.8655; 4.8321Koordinatat: 45°51′56″V 4°49′56″L / 45.8655°V 4.8321°L / 45.8655; 4.8321
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Qarku Arrondissement Lyon
Kryetari Jean-Paul Colin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.57 km2
Lartësia 175 m (m.n.d.)
Popullsia 2820 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 69250
INSEE 69003


Albigny-sur-Saône është një komunëFrancë. Albigny-sur-Saône bën pjesë në Metropolisin e Lionit, të rajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 2820 banorë dhe sipërfaqe prej 2.57 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]