Albin Michel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Sh.B. Albin Michel është një shtëpi botuese franceze e themeluar më 1900 nga Albin Michel[1][2], dhe e drejtuar nga Francis Esménard, nip i themeluesit. Është një nga 10 botuesit më të mëdhenj francezë.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Autorët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Ramona Badesku
  • Irène Némirovsky
  • Amélie Nothomb
  • Philip K. Dick
  • Maxence Van Der Meersch
  • Jean-Pierre Willem
  • Bernard Werber

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]