Alblasserdam

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Alblasserdam (kthjellim).


Alblasserdam
—  komuna  —
stema_figuraAlblasserdam vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Alblasserdam
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°51′57″V 4°39′39″L / 51.865833°V 4.660833°L / 51.865833; 4.660833 (Alblasserdam)Koordinatat: 51°51′57″V 4°39′39″L / 51.865833°V 4.660833°L / 51.865833; 4.660833 (Alblasserdam)
Sipërfaqja 9,96 km2
Popullsia 19.006 banorë 2010
Dendësia 1.908,23 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 078
Kodi Postar 2950 - 2954
Kodi statistikor 0482
Alblasserdam is located in Hollandë
Alblasserdam
Alblasserdam
Alblasserdam – harta_foto
www.alblasserdam.nl

Alblasserdam është një bashki në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 9.96 km² dhe popullsi 19006 banorë[1]. Alblasserdam është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]