Alboussière

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alboussière
Komunë
noform
Pamje nga Alboussière
Stema_figura
Vendndodhja
Alboussière is located in Franca
Alboussière
Alboussière
44°56′42″V 4°43′46″L / 44.945°V 4.7294°L / 44.945; 4.7294Koordinatat: 44°56′42″V 4°43′46″L / 44.945°V 4.7294°L / 44.945; 4.7294
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Qarku Arrondissement Tournon-sur-Rhône
Kantoni Saint-Péray
Ndërbashkësia Rhône-Crussol
Kryetari Philippe Ponton
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.39 km2
Lartësia 548 m (m.n.d.)
Popullsia 938 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07440
INSEE 07007


Alboussière është një komunëFrancë. Alboussière bën pjesë në departamentin Ardècherajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 938 banorë dhe sipërfaqe prej 18.39 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]