Alby-sur-Chéran

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alby-sur-Chéran
Komunë
noform
Pamje nga Alby-sur-Chéran
Stema_figura
Vendndodhja
Alby-sur-Chéran is located in Franca
Alby-sur-Chéran
Alby-sur-Chéran
45°49′03″V 6°01′18″L / 45.8175°V 6.0217°L / 45.8175; 6.0217Koordinatat: 45°49′03″V 6°01′18″L / 45.8175°V 6.0217°L / 45.8175; 6.0217
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Haute-Savoie
Qarku Arrondissement Annecy
Kantoni Alby-sur-Chéran
Ndërbashkësia Communauté de communes du Pays d'Alby-sur-Chéran
Kryetari Jean-Claude Martin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.56 km2
Popullsia 1630 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 74540
INSEE 74002


Alby-sur-Chéran është një komunëFrancë. Alby-sur-Chéran bën pjesë në departamentin Haute-Savoierajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 1630 banorë (regjistrimi 1999) dhe sipërfaqe prej 6.56 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]