Alcalà de Xivert

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alcalà de Xivert
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Alcalà de Xivert is located in Spanjë
Alcalà de Xivert
Alcalà de Xivert

Koordinatat: 40°18′15″V 0°13′32″L / 40.30417°V 0.22556°L / 40.30417; 0.22556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom Valencia
Provinca Castelló
Qarku Plana Alta
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 167.5 km2
Lartësia 155 m (m.n.d.)
Popullsia 7926 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Xivertí, xivertina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12570
Koordinatat 40° 18′ 15″ Veri

0° 13′ 32″ Lindje

Alcalà de Xivert

Alcalà de Xivert është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Plana Alta, të provincës Castelló, në Valencia. Alcalà de Xivert ka 7926 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 167.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Alcalà de Xivert, Calvario
Platja del Serradal-Ribamar (Alcalà de Xivert-Alcossebre)
Playa Romana (Alcossebre-Alcalá de Xivert)